Květen 2007

Trapas Jennifer Lopez

26. května 2007 v 13:12 x)Trapasy hwězd

Jennifer Lopez

V deseti jsme utrpěla šokující vánoční zážitek. Mám toužebným přáním tehdy bylo najít pod stromečkem svlékajícé barbínu. Plná očekávání jsme se vrhla na rozbalovábí dárků - a následovalo obrovské sklamání - žádnou bárbínu jsem nedostala! A tehdy jse vedle mě ozval radostný výkřik - moje starší sestra Leslie právě rozbalila tu úžasnou panenku, přesně tu, kterou jsme si tolik přála já! Byla jsme tak překvapená a smutná, že jsme práskla dveřmi a utekla jsem pryč. Máma se tehdy v zoufalství sebrala a běžela mě hledat - no a mezitím jí v troubě shořela slavnostní večeře. Opravdu báječné nadělení.
trapas Breda Pitta

26. května 2007 v 13:11 x)Trapasy hwězd

Brad Pitt

V době, kdy jsem se ucházel o mou manželku/bývalou) Jennifer, jsme spolu často chodili do společnosti. Měl jsme ale zrovna takový menší kosmetický problém. - trápili mě lupy ve vlasech, a ne a ne se toho zbavit.. Jednou jsme si zase někam vyšli a Jennifer mi vyprávěla nějaký nový fór. Musela jsem se tak ssmát, že jsme mimoděk potřásal hlavou - a zbrusu nová večerní róba Jennifer od proslulého módního návrháře byla najednou poseta miliony lupů... Tohle moje společenské faux - pas ji tak naštvalo, že mě po celý zbytek večera ignorovala!
Trapas Hilary Duff

26. května 2007 v 13:09 x)Trapasy hwězd
Bylo mi čtrnáct a procházely jsme se s kámoškou po městě. Když jsme vycházely z jednoho fastfoodu, kde jsme si koupily hambáče, všimla jsem si, že na druhé straně frčí na skejtu pěkný kluk. Byl tak sladkej, že jsem přemluvila kámošku, abychom vyrazily jeho směrem. Pořád jsem na něj musela zírat, byla jsem jak zhypnotizovaná, až najednou… PRÁSK! Měla jsem temno před očima a vůbec jsem nevěděla, co se děje. Za chvíli jsem to pochopila. Nabourala jsem do lampy. Na čele jsem měla obrovskou bouli a na obličeji rozpláclý nedojedený hamburger! Kámoška se mohla počůrat smíchy. A ten kluk? Zmizel v nenávratnu."jak zpevnit zadek?????přečti si

26. května 2007 v 13:02 Vzhled
Při jakékoliv příležitosti, tj. vždy a všude můžeš posilovat bříško a zadeček tím, že je budeš zatahovat/stahovat. Na zadeček jsou také výborné schody - šlapat je nahoru.
Ve volném čase najdi posilovnu a popros trenéra o předepsání cviků šitých Tobě na míru. Celkově určitě pomůže, když se celý den budeš snažit o správné držení těla: podsadit pánev, zatáhnout bříško, zadeček, vytáhnout se z pasu, stáhnout ramena dolu a dozadu = "vyprsit se" a držet hlavu zpříma. Věř mi, že to dá hodně zabrat,
ale je to účinné!

Mensreuace

25. května 2007 v 19:26 To co holky prostě maj

První menstruace

První měsíčky (viz. menarché) se zpravidla objevují mezi 12-14 lety. Obecně je pozorován mírný trend k postupnému snižování věku první menstruace. Tyto limity jsou ale pouze orientační, nemusíte se hned děsit, když přijdou o dva roky dřív nebo později. Pokud vám však táhne na 18 a měsíčky nikde, je třeba nechat se gynekologicky vyšetřit (to samozřejmě můžete i dříve, pokud byste měla pocit, že je něco špatně). Nástup menstruace je nespornou známkou začátku procesu dospívání. V některých kulturách je tato událost spojena s různými rituály a bývá i důvodem ke svatbě. To v našich zeměpisných šířkách nelze doporučit. :-)

Co je menstruace?

Menstruace je pravidelná měsíční ztráta trochy krve spolu s odumřelou děložní výstelkou. Tento proces se opakuje zhruba jednou za 28 dní (proto název měsíčky). Přesná délka cyklu je ale individuální, jsou ženy, které mají cyklus 21-denní (těm tedy nezávidíme), ty šťastnější třeba i 40-denní. Na délce cyklu příliš mnoho nezáleží, důležitější je sledovat, zdali je cyklus pravidelný. Nepravidelnosti v cyklu jsou časté u mladých dívek v prvních letech po nástupu menstruace, ale časem by se měl ustálit na své periodě. Pokud je váš cyklus nepravidelný a nepředvídatelný po více než 2-3 letech od první menstruace, je to opět důvod k návštěvě gynekologa. Dívkám, které by snad laškovaly s myšlenkou použití metody plodných a neplodných dnů jako antikoncepční metody, důrazně připomínám, že zcela pravidelný cyklus je naprostou (nikoli však zcela postačující) podmínkou úspěšnosti.

Menstruační cyklus

Za všechno můžou hormony. S nástupem puberty se v podvěsku mozkovém začíná produkovat hormon, který ve vaječnících stimuluje dozrání vajíčka. Počet vajíček je dán už při narození každé holčičky, tato vajíčka jsou ale nezralá a jsou v jakémsi klidovém stadiu. Bez působení příslušných hormonů nezralá zůstanou. Vzhledem k tomu, že v jednom cyklu dozrává právě jedno vajíčko (pokud se omylem uvolní více, výsledkem jsou dvojvaječná dvojčata), nemusíte se bát, že byste je rychle vyplýtvaly (máte jich v sobě asi 400.000!). Zásoba bohatě stačí na celé plodné období každé ženy. Za život se každé z nás uvolní něco kolem 400 vajíček. Uvolnění vajíčka se označuje jako ovulace. Po ovulaci vajíčko putuje z vaječníku trubičkou zvanou vejcovod do dělohy (viz. děloha). Trvá mu to asi týden. Děloha se v té době (opět pod vlivem hormonů - tentokrát těch produkovaných ve vaječnících) pilně připravuje na přijetí vajíčka. Děložní sliznice se ztlušťuje a bohatě se prokrvuje. Vajíčko však těchto výhod může využít pouze v případě, že bylo oplodněno mužskou pohlavní buňkou - spermií. V drtivé většině cyklů vajíčko oplodněno není, což znamená, že děloha vyvinula tolik úsilí úplně zbytečně. Po zhruba dvou týdnech se tedy (opět pod vlivem hormonů) děložní sliznice rozpadá a odchází spolu s malým množstvím krve přes pochvu z těla ven. A tohle je právě menstruace. Trvá nejčastěji kolem 5 dnů až týden. Někdy i déle, což se některým netrpělivým chlapcům někdy hodně těžko vysvětluje. :-) Za týden už dozrává další vajíčko a celý cyklus se opakuje.

Co jsou anovulační cykly?

U mladých dívek se někdy stává, že menstruují, ale v průběhu cyklu nedochází k uvolnění vajíčka. V podstatě nemáte moc šancí poznat, jestli je váš cyklus ovulační nebo anovulační. Některé dívky mohou pociťovat při ovulaci mírnou bolest v podbřišku, ale moc bych na to nesázela. V této době je ale žena nejplodnější, takže je třeba myslet na dostatečné zajištění antikoncepcí. Pokud je cyklus nepravidelný, často to signalizuje, že minimálně některé z cyklů jsou anovulační. V mladém věku je vám jedno, jestli se vajíčko uvolňuje nebo ne, anovulační cykly v pozdějším věku však bývají častou příčinou neplodnosti. Anovulační cykly jsou důsledkem hormonální nerovnováhy a pokud se vlečou do vyššího věku, měla by se tato nerovnováha léčit.

Nejlepší je jít nejmín bolestivou cestou!!!! přečti si

25. května 2007 v 19:24 | Monsha=) |  Vzhled
Být Tebou, zatím bych šla tou nejméně "bolestivou" cestou, tj. přidala bych co nejvíce pravidelného pohybu, vyloučila bych sladkosti a slanosti (chipsy apod.), dávala bych
si pozor, co piji (nejlépe jen neslazené čaje, minerálky a v menší míře zředěné džusy) a bedlivě bych sledovala svoji váhu. Co se týká ostatního jídla, nepřejídala bych se, jedla bych normální porce velkých denních jídel a mezi tím bych jedla něco malého (ovoce/zelenina, mléčné výrobky, malé množství celozrnného pečiva) každé 2-3 hodiny, abych neměla hlad.
Až se Ti povede zhubnout, nezapomeň na hlídání se v jídle nadále a nezačni se znovu přejídat! Jinak se Ti váha vrátí jako bumerang. Je to celoživotní disciplína. Po zhubnutí tedy zkus pomalu něco přidat na "přilepšenou" do jídelníčku (sem tam nějakou mňamku, třeba kousek čokolády) a sleduj, jak na to reaguje váha. Zanedlouho si Tvé tělo zvykne na novou váhu a nový příjem/výdej energie a váha se ustálí sama a ty budeš vědět, kolik čeho můžeš sníst, aby se Tvá váha nehýbala směrem nahoru či dolů. Chce to opravdu hodně vytrvalosti a trpělivosti. Uvidíš, že s každým kg dole Ti bude naopak stoupat sebevědomí. Je to těžký úkol, ale stojí za to. Moc držím palce! Ale pozor,
nic nepřeháněj, směřuj jen k optimální váze, ženské vnady Ti musí zůstat, "vychrtliny" jsou populární jen na obrázcích časopisů!
Hvězda-Vzhled

25. května 2007 v 19:22 Vzhled
První předpoklad je: věřit si. Pak taky musíš o sebe hodně dbát, co se týká vzhledu (účes, oblečení, vůně...). Ale abys byla hvězdou školy, to bys musela udělat něco,
čím by ses zasloužila o svoji popularitu na škole. Např. něco pro školu pomáhat zorganizovat, nebo vyhrát nějaké soutěže/závody, být prostě v něčem nejlepší.
Sama se nejlépe znáš a víš, v jaké oblasti toho nejsnáze dosáhneš. Pokud je to opravdu Tvůj cíl, zkus to. Třeba zasáhneš do černého! Ale úkol je to těžký.